Kepti ledai (ledų pakora)

Šis desertas, meksikietiškai vadinamas pakora, dažniausiai ruošiamas iš ledų rutuliukų, kurie padaryti iš ledų sušaldytų šiek tiek žemesnėje temperatūroje, nei įprastai būna laikomi ledai. Rutuliukai padengiami kiaušinio plakiniu, apvoliojami kukurūzų dribsniuose (ar sausainių trupiniuose) ir trumpai verdami aliejuje. Labai žema ledų šaldymo temperatūra apsaugo ledų rutuliukus nuo ištirpimo kol jie verdami aliejuje. Paruošti ledai paprastai apibarstomi cukrumi ir cinamonu, nors galima ir plakta grietinėle ar medumi.

4 rutuliukų ledų (4 dideli šaukštai),
2 puodeliai nesaldžių kukurūzų dribsnių,
1 kiaušinis,
cukraus,
cinamono pabarstymui,
aliejaus kepimui.

Ledų rutuliukų paruošimas kepimui:

Ledų rutuliukams paruošti prireiks apie 4,5 val. (didžiąją laiko dalį sudaro šaldymas).

Didelėje lėkštėje ar ant lentelės pasiberiame apie pusę kukurūzų dribsnių ir po vieną apvoliojame juose ledų rutuliukus, kad šie gerai pasidengtų dribsniais.

Apvoliotus ledų rutuliukus sudedame į lėkštę ir dedame į šaldymo kamerą dviems valandoms, kad gerai sušaltų.

Po poros valandų išplakite dubenėlyje kiaušinį ir išvoliokite plakinyje sušalusius ledų rutuliukus, kad kiaušinis visiškai padengtų juos. Tada ledų rutuliukus dar kartą išvoliokite likusiose kukurūzų dribsniuose, kad susidarytų vientisas antras dribsnių sluoksnis. Tada ledų rutuliukus vėl kišame į šaldymo kamerą dviems valandoms (taip dribsniuose apvoliotus ledų rutuliukus galima palikti šaldymo kameroje ir kelioms dienoms, kol panorėsite juos kepti).

Ledų kepimas:

Įpilame į gruzdintuvę ar puodą apie 8-10 cm. aliejaus ir įkaitiname. Kai aliejus įkais į jį atsargiai įdėkite vieną ledų rutuliuką ir skrudinkite apie 30 sekundžių arba kol paruduos dribsniai. Tada rutuliuką ištraukiame, pavoliojame cukruje su cinamonu ir patiekiame į desertinę lėkštę. Taip padarome ir su likusiais ledų rutuliukais (tik nebandykite virti visų rutuliukų iškart, nes atvės aliejus, o ledai per daug ištirps).

Patiekiame su plakta grietinėle ar medumi. Skanaus 🙂

 

Recepto įvertinimas

(0 / 5)

Įvertinkite šį receptą

Vertinimų skaičius: 0

Recepto tipas: Žymos: , , , Produktai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.