Naminis majonezas

Į parduotuvėje perkamą majonezą dažniausiai būna pridėta įvairių priedų, kurie gali būti kenksmingi sveikatai. Etiketės skelbia,  kad vienas ar kitas majonezas yra natūralus, ekologiškas ar dar kuo pranašesnis už kitus, tačiau niekuomet negali būti šimtu procentų tuo tikras. Tai kodėl gi nepasidarius majonezo patiems? Pasigaminę majonezą namuose galėsite džiaugtis majoneziniais padažais su salotomis, kiaušiniais, mėsos patiekalais, žuvimi ir negalvoti apie organizmui kenksmingas medžiagas, priedus, natrio glutamatus, E…

 

Skanaus majonezo paslaptis yra paprastas alyvuogių aliejus, o ne pirmo spaudimo (virgin) ar aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo (extra virgin) alyvuogių aliejus. Paprastas aliejus duoda geresnį skonį.

 2 kiaušiniai,
2 puodeliai alyvuogių aliejaus,
2 šaukštai obuolių acto,
1 šaukštelis garstyčių,
1 šaukštelis jūros druskos,
1/3 šaukštelio aitriųjų pipirų.

Su maišytuvu (blenderiu) gerai išmaišome kiaušinius, actą ir garstyčias. Tada, kol blenderis maišo, labai labai lėtai po truputį lašiname ar šlakstome alyvuogių aliejų. Čia reikia kantrybės. Nesupilkite viso aliejaus iškart. Kai mikstūra pradeda tirštėti, tik tada galima aliejų pilti šiek tiek greičiau, tačiau vis tiek neskubėkite. Išjunkite maišytuvą tada, kai supilsite visą aliejų ir majonezas bus norimo tirštumo. Tada suberkite druską, aitriuosius pipirus ir gerai išmaišykite arba dar kelioms sekundėms įjunkite blenderį.

 

Dabar linksmoji dalis 🙂 Visada būtinai palaukite, kol majonezas sutirštės, o tada prieskonių pagalba atskleiskite savo kūrybingumą. Galima pagardinti įmaišant šviežių ar džiovintų krapų, baziliko, kalendros, česnako, svogūno, aštraus padažo ar net kario. Majonezą pagardinkite kaip širdis geidžia, kad tiktų apšlakstyti salotas, mirkyti traškučius ar pagardinti kepsnius, žuvį.

 

Šaltinis: EveryDayPaleo

2 kiaušiniai,
2 puodeliai alyvuogių aliejaus,
2 šaukštai obuolių acto,
1 šaukštelis garstyčių,
1 šaukštelis jūros druskos,
1/3 šaukštelio aitriųjų pipirų.

Recepto įvertinimas

(3 / 5)

Įvertinkite šį receptą

Vertinimų skaičius: 2

Recepto tipas: Žymos: , , , Produktai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.